obecnie
23° C
jutro
25° C
Ostatnio na forum

 • Pompa ciepła typu Split
  10 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Bajkolandia w Energylandii
  66 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  204 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • USG 4D
  1131 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Do jakiego komisu w okolicy j…
  9184 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Jakie są najskuteczniejsze sp…
  155 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Gdzie można postawić próg zwl…
  180 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Niepełnosprawni na pikniku BądźFit

15 września 2023 09:49, autor: stalowowolski.pl

BądźFit – to hasło pikniku zorganizowanego w ramach Olimpiad Specjalnych Polska przez Zespół Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” oraz Olimpiady Specjalne Podkarpackie.

To impreza integrującą uczestników Olimpiad Specjalnych, wzięły w niej udział – dzieci i młodzież z województwa podkarpackiego, mazowieckiego, śląskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. To osoby z różnymi niepełnosprawnościami – intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, sprzężonymi, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, autyzmem, a także  niepełnosprawni ruchowo ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rehabilitacyjno – edukacyjnych, szkół specjalnych, ośrodków rehabilitacyjno- edukacyjnych, warsztatów terapii zajęciowej.

Piknik ten po raz pierwszy zorganizowano na Podkarpaciu. Barbara Nabrzeska, dyrektor Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych,  podkreślała, że program Bądź Fit, ma na celu przede wszystkim zachęcić rodziców, by wdrożyli zdrowy styl życia i aktywność fizyczną na co dzień w wychowaniu swoich dzieci.

Jak zaznaczał Krzysztof Chrustowski z Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych, dzięki ogromnemu wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Olimpiady Specjalne Polska realizują program zdrowotny pod hasłem BądźFit.

,

Główny cel tej inicjatywy, to nie tylko promocja aktywnego stylu życia, zdrowego odżywania,  ale także okazja do rywalizowania w rożnych konkurencjach, nie tylko sportowych, a przede wszystkim dobra zabawa i integracja osób niepełnosprawnych. 

W uroczystym otwarciu wydarzenia wzięli udział m.in.  starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz  wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

]