obecnie
17° C
jutro
25° C
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?


Ostatnio na forum

 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  45 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  89 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  1903 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  94 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  143 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  158 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zdrowa żywność
  935 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

O śladach dawnych powodzi

13 września 2023 22:54, autor: MBP

We wtorek 12 września, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbyło się kolejne spotkanie Kafejki Historycznej organizowanej przez MBP i Fundację Dionizego Garbacza Stalovianum. Tym razem gościem był wybitny specjalista w zakresie geografii, kartografii i teledetekcji, prof. Jan Andrzej Ciołkosz, związany przez wiele lat z Uniwersytetem Warszawskim.

Pochodzący z Rozwadowa naukowiec udowodnił, że dzisiejsza technika pozwala wykryć bardzo stare zmiany gruntu świadczące o pradawnych powodziach czy zmianach dokonywanych przez człowieka. Prezentacja prof. Andrzeja Ciołkosza przybliżyła gościom wrześniowej Kafejki Historycznej niektóre tajniki doliny dolnego Sanu. Mimo pewnych kłopotów technicznych spotkanie się udało, a goście z zainteresowaniem słuchali wykładu, potem było sporo pytań.

– Na kolejnym spotkaniu Kafejki, w październiku, zobaczymy film, który nie był jeszcze prezentowany w Stalowej Woli... – zapowiedziała prowadząca spotkanie Anna Garbacz. Szczegóły wkrótce.

Przypominamy, że Kafejkę Historyczną w każdy drugi wtorek miesiąca otwierają Fundacja Dionizego Garbacza Stalovianum i Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli. Jest tu miejsce dla każdego, kogo ciekawi historia miasta i regionu. Wstęp wolny.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.