obecnie
26° C
jutro
25° C
Ostatnio na forum

 • Powiatowy Urząd Pracy w Stalo…
  7021 wyświetleń
  5 odpowiedzi
 • Pompa ciepła typu Split
  11 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Bajkolandia w Energylandii
  66 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  204 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • USG 4D
  1133 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Do jakiego komisu w okolicy j…
  9184 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Jakie są najskuteczniejsze sp…
  155 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

DKK – Julia Fiedorczuk – Pod słońcem

7 września 2023 15:03, autor: MBP

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 13 września, o godzinie 17, w Filii nr 2 przy ul. Siedlanowskiego 3. Tym razem rozmowa toczyć się będzie wokół książki Julii Fiedorczuk pt. „Pod słońcem”.

Akcja powieści osadzona została w pogranicznej, wielokulturowej przestrzeni Podlasia, opowiada o bohaterach żyjących w niespokojnych czasach dwudziestego wieku. W centrum wydarzeń są Misza i Miłka, ich niełatwe małżeństwo oraz ich życiowa podróż, która wiedzie czytelnika przez czas i przestrzeń, spod Białegostoku aż po Warszawę i dalej, za Ural. Jednak to nie tylko ich życiowa droga będzie udziałem rozmów klubowiczów. Dzięki szkatułkom pamięci, autorka w mistrzowski sposób kreśli barwne i oryginalne portrety ludzi, przedstawiając świat pełen różnorodności, sprzeczności i niepowtarzalnych historii. Podczas spotkania nie zabraknie rozmów i refleksji na temat miłości, tęsknoty, marzeń i przemijania oraz przyrody, która w tej powieści odgrywa niemałą rolę.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu dotacyjnego „Dyskusyjne Kluby Książki 2023”, dofinansowanego ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.