obecnie
1° C
jutro
15° C
Czy odczuwasz skutki przesilenia jesiennego?



Ostatnio na forum

  • Targ w Stalowej Woli - Analiz…
    1129 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Wywóz odpadów po małym remonc…
    1158 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Jaką sieć i jaki telefon pole…
    11246 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • stoły do domu
    2771 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Opieka zdrowotna
    2151 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    9178 wyświetleń
    5 odpowiedzi
  • "Rozwód kościelny"
    614 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Plenerowy fortepian na Rynku w Rozwadowie

15 lipca 2023 11:12, autor: stalowawola.pl

Lucjusz Nadbereżny prezydent Miasta Stalowej Woli serdecznie zaprasza wszystkich, do spróbowania swoich sił muzycznych przy pierwszym w historii miasta plenerowym fortepianie, który będzie umiejscowiony na odnowionym Rynku w Rozwadowie od 21 lipca do 21 sierpnia 2023 roku. 

„Stalowa Wola w roku Jubileuszu 85-lecia miasta wpisuje się do grona takich miast jak Genewa, Jerozolima, Warszawa czy Szczecin, biorących udział w projekcie „Cadenza”. Misją „Cadenzy” jest wprowadzanie radości we wspólnych przestrzeniach, dzięki sile muzyki. Fortepian, który stanie na zrewitalizowanej płycie rozwadowskiego Rynku, to pierwszy na świecie całoroczny fortepian zewnętrzny, który oferuje połączenie doskonałego sprzętu muzycznego z nowymi rozwiązaniami technicznymi, które pozwalają na intensywne użytkowanie w przestrzeni publicznej. Jestem przekonany, że ten fortepian wspaniale wkomponuje się w piękny Rynek w Rozwadowie, a dźwięki, które wydobędą z niego Mieszkańcy i Goście, pięknie wypełnią przestrzeń najstarszej dzielnicy naszego miasta” – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny prezydent Miasta Stalowej Woli. 

Na inaugurację tego historycznego wydarzenia, 20 lipca 2023 r. /czwartek/ o godz. 19:00 odbędzie się koncert kameralnego zespołu „Contradanza”. 

Fortepian będzie zainstalowany oraz obsługiwany przez jego producenta firmę Fulco System i dostępny bezpłatnie dla wszystkich od 21 lipca do 21 sierpnia w godz. 8:00-20:00.  

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z zaproszenia. 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.