obecnie
23° C
jutro
25° C
Ostatnio na forum

 • Pompa ciepła typu Split
  10 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Bajkolandia w Energylandii
  66 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  204 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • USG 4D
  1131 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Do jakiego komisu w okolicy j…
  9184 wyświetleń
  8 odpowiedzi
 • Jakie są najskuteczniejsze sp…
  155 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Gdzie można postawić próg zwl…
  180 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Ewaluacyjna debata społeczna w Nisku - Podwolinie

1 czerwca 2023 11:52, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

Podczas debaty podsumowano wnioski i postulaty dotyczące bezpieczeństwa na terenie osiedla nr 6 - Podwolina oraz terenu zbiornika wodnego, zgłoszone przez lokalną społeczność podczas debaty powiatowej organizowanej 30 czerwca 2022 roku.

Po rozpoczęciu debaty i przywitaniu uczestników, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nisku, podinspektor Jarosław Zych, przypomniał zebranym, że ideą spotkania jest podsumowanie sposobu realizacji wniosków zgłoszonych w czasie poprzedniej debaty. Moderator przedstawił wnioski zgłoszone przez mieszkańców oraz szczegółowo omówił ich realizację przez poszczególne podmioty. Następnie Kierownik niżańskiego Ogniwa Ruchu Drogowego asp. szt. Bartłomiej Kozioł -  przybliżył zebranym stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, główne przyczyny wypadków drogowych oraz podejmowane działania przez Policję mające na celu między innymi ograniczenie zdarzeń drogowych. Podczas debaty przedstawiono również zasady funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji  „Moja Komenda”.

Nie zabrakło również omówienia kwestii dotyczącej bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji, a co za tym idzie korzystania ze zbiornika wodnego znajdującego się w rejonie osiedla. Przedstawiono szereg podejmowanych działań profilaktycznych adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych dotyczących m.in. bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Każdy z uczestników debaty otrzymał do wypełnienia anonimowy kwestionariusz ankiety ewaluacyjnej, w której mógł wyrazić swoje zdanie miedzy innymi na temat organizacji i sposobu przeprowadzenia debaty.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.