2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Uniwersytet Trzeciego Wieku zwycięzcą VII Edycji SENIORIADY.

31 maja 2023 08:34, autor: mosir.stalowawola.pl
We wtorek 30 maja na stadionie lekkoatletycznym MOSiR odbyła się VII Senioriada. Na starcie stanęło osiem drużyn reprezentujących stalowowolskie kluby seniora. Ku uciesze zgromadzonych na zawody przybył Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Włodarz miasta pozdrowił wszystkich uczestników, zarówno zawodników jak i kibiców i życzył udanej imprezy. Następnie Senioriadę 2023 otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej Seniorów Józef Górniak. Po części oficjalnej nastąpiła rozgrzewka w rytmie tanecznym a po niej już rywalizacja sportowa. Zespoły składały się z sześciu zawodników (3 panie i 3 panowie). Rozegrano sześć konkurencji. Najwięcej, 24 punkty zdobyła drużyna Uniwersytetu Trzeciego Wieku i tym samym wygrała Senioriadę 2023. Drugie miejsce przypadło zespołowi Uniwersyteckie Srebrne Lata (16 punktów). Trzecie miejsce wyłoniła dogrywka, bowiem drużyny Koła Emerytów i Rencistów MZZP HSW oraz Klub Jarzębinka zdobyły po 13 punktów. W barażu minimalnie lepsi okazali się eks hutnicy i to im przypadło III miejsce. Ponadto startowały jeszcze drużyny z kół seniora: “Promyk”. EMKA”, “Radość jesieni” i “Lasowiackie Stowarzyszenie Seniorów”. Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.