671 wyświetleń
Przejdź do forum

Finał Okręgowego Pucharu Polski: zwycięstwo Stali (Skrót)

5 maja 2022 23:39, autor: stal1938.pl

We wtorek 3 maja piłkarze Stali Stalowa Wola w finale Okręgowego Pucharu Polski zmierzyli się z LZS-em Zdziary. Zielono-czarni rywala pokonali 4:1. Trzy gole w tym meczu strzelił Bartłomiej Kiełbasa!

LZS Zdziary na co dzień rywalizuje w klasie okręgowej. Wtorkowe spotkanie zostało rozegrane z Zdziarach. Pierwsza połowa środowej potyczki zakończyła się bezbramkowym remisem – po przerwie zielono-czarni podkręcili tempo i strzelili cztery gole.

W 52. minucie przed szansą stanął Daniel Świderski. Nasz napastnik swoją okazję wykorzystał i pokonał bramkarza LZS-u Zdziary. Kilka minut później prowadzenie zielono-czarnych podwyższył Bartłomiej Kiełbasa.

Gospodarze kontaktowego gola zdołali strzelić w 62. minucie, kiedy to Tomasza Wietechę pokonał Wojciech Sobiło. Odpowiedź „Stalówki” była błyskawiczna. Już 120 sekund później ponownie Bartłomiej Kiełbasa pokonał bramkarza drużyny LZS-u Zdziary.

To nie był koniec strzeleckiego popisu Kiełbasy, który w 72. minucie strzelił swojego trzeciego gola w środowym spotkaniu. To była już ostatnia bramka w tym meczu. W finale Okręgowego Pucharu Polski „Stalówka” pokonała LZS Zdziary 4:1.

Stal w półfinale Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN spotka się ze zwycięzcą finału okręgu Jarosław, w którym rywalizują zespoły JKS-u Jarosław oraz Wólczanki Wólka Pełkińska.

LZS Zdziary – Stal Stalowa Wola 1:4 (0:0)

0:1 – Daniel Świderski 53′
0:2 – Bartłomiej Kiełbasa 57′
1:2 – Wojciech Sobiło 62′
1:3 – Bartłomiej Kiełbasa 64′
1:4 – Bartłomiej Kiełbasa 72′

Składy:

LZS Zdziary: Drzymała (46′ Płoskoń) – Sałek, Słowik, Siudak, Wojtas (85′ Bąk), Gruszczyk, Sobiło, Machaj, Urbanik, Cichoń, Cupak.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Skrzyniak, Stepniowski (77′ Lebioda), Hladik (67′ Hudzik), Davidik (46′ Olszewski), Kiełbasa, Stelmach (46′ Barata), Jopek, Zięba, Marchewka (58′ Grabarz), Świderski (78′ Wojtak).

Żółte kartki: Gruszczyk, Urbanik – Jopek, Świderski, Kiełbasa.