obecnie
10° C
jutro
12° C
Czy odczuwasz skutki przesilenia jesiennego?



Ostatnio na forum

  • Targ w Stalowej Woli - Analiz…
    1211 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Wywóz odpadów po małym remonc…
    1223 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Jaką sieć i jaki telefon pole…
    11323 wyświetleń
    7 odpowiedzi
  • stoły do domu
    2829 wyświetleń
    3 odpowiedzi
  • Opieka zdrowotna
    2234 wyświetleń
    0 odpowiedzi
  • Dr Trafidło prośba o opinie
    9367 wyświetleń
    5 odpowiedzi
  • "Rozwód kościelny"
    666 wyświetleń
    0 odpowiedzi
Przejdź do forum

16-latek ukradł strażakom piłę spalinową, kiedy oni gasili pożar

17 grudnia 2021 13:23, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

W miniony wtorek, strażacy z OSP Rudnik nad Sanem, gasili pożar warsztatu samochodowego. W trakcie akcji gaśniczej, z wozu strażaków została skradziona piła spalinowa. Informacja o kradzieży była na tyle bulwersująca, że szybko dowiedzieli się o niej okoliczni mieszkańcy.

Dzięki zdjęciom zrobionym w trakcie akcji gaśniczej płonącego warsztatu samochodowego, udało się zidentyfikować sprawcę kradzieży.

Policjanci ustalili, że osoba na zdjęciu, to 16-latek, który ukradł piłę. W ciągu niespełna dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali nastolatka i dwie osoby, które uczestniczyły w jej zbyciu. Jak się okazało piłę spalinową należącą do strażaków ochotników, ukradł 16-latek z Koziarni. Wspólnie z 19-letnim kolegą przyszli na miejsce pożaru, postali chwilę, a potem zamierzali odjechać rowerami. Jednak przed odjazdem, 16-latek podszedł do wozu strażaków, ukradł piłę i razem ze znajomym odjechali z miejsca.

Następnie skontaktowali się z  mieszkańcem Glinianki i zaproponowali mu sprzedaż piły. Mężczyzna przyjechał pod kościół i zapłacił za piłę 300 zł. Uzyskane w ten sposób pieniądze młodzi mężczyźni przeznaczyli na alkohol.

16-latek był pewny, że kradzież ujdzie mu na sucho ponieważ w rejonie, w którym doszło do pożaru, nie było kamer. Był bardzo zdziwiony, kiedy w czwartek, pod jego dom przyjechali policjanci. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie 1,5 promila.

Niżańscy policjanci zatrzymali nastolatka, jego 19-letniego kolegę i pasera z Glinianki.

Piła należąca do strażaków została odzyskana. 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.