590 wyświetleń
Przejdź do forum

Porażka z Avią Świdnik

21 listopada 2021 10:31, autor: stal1938.pl

W 18. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Avią Świdnik. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych…

Sobotnie spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku czci Jarosława Paconia, w przeszłości zawodnika Stali Stalowa Wola. Jarosław Pacoń zmarł w wieku 49 lat. Na boisku występował jako obrońca. W latach 1993-1994 oraz 1995-1996 reprezentował barwy „Stalówki”.

Początek potyczki to nerwowa gra obu drużyn. Na boisku sporo było niedokładności. W 9. minucie groźnie zrobiło się natomiast przed bramką zielono-czarnych. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę z linii bramkowej wybił Volodymyr Khorolskyi. To była bardzo dobra interwencja naszego zawodnika! Chwilę później w dobrej sytuacji niecelnie główkował Kamil Oziemczuk.

Wraz z upływem kolejnych minut zielono-czarni zaczynali coraz groźniej atakować bramkę rywala. Brakowało nam jednak wykończenia akcji i groźnego uderzenia. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron sporo było gry w środkowej strefie boiska. Goście w 60. minucie wypracowali sobie dobrą okazję. Z pola karnego strzelał Mateusz Kompanicki, a znakomicie to uderzenie obronił Mikołaj Smyłek.

W 71. minucie nasz bramkarz nie dał już rady obronić strzału na bramkę zielono-czarnych. Z około 20 metrów znakomicie przy słupku przymierzył Wojciech Białek. Avia objęła prowadzenie 1:0 i nie oddała go już do końca spotkania. W sobotę „Stalówka” okazała się słabsza od rywala i przegrała 0:1 z drużyną ze Świdnika.