obecnie
17° C
jutro
23° C
Ostatnio na forum

 • Czym podróżujecie?
  252 wyświetleń
  4 odpowiedzi
 • Pompa ciepła
  83 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • Farmy fotowoltaiczne
  177 wyświetleń
  1 odpowiedzi
 • virtual server hosting
  12 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • drop coin
  13 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • learn this here now online-te…
  15 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Piec chlebowy
  19 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

29 października 2021 19:38, autor: stalowowolski.pl

Okres wakacji dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli to czas realizacji staży zagranicznych w ramach projektu „Mobilność kluczem do sukcesu”.

W tym czasie dziewięć nauczycielek stalowowolskiego Ekonomika odbyło dwutygodniowe staże u pracodawców w Andaluzji. Panie miały możliwość podnieść swoje kompetencje zawodowe  w branży handlowej, gastronomicznej, hotelarskiej oraz architektury krajobrazu. W kolejnej turze pod opieką dwóch nauczycielek do Malagi na trzytygodniowe staże poleciała młodzież  branży handlowej, gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej, ekonomicznej oraz fotograficznej.  Założeniem projektu było podniesienie kompetencji zawodowych i językowych nauczycieli  i młodzieży.

Chociaż obowiązywał ośmiogodzinny czas pracy i wszyscy tego przestrzegali, czas pobytu w Maladze wiązał się też z licznymi atrakcjami. Stażyści mieli okazję poznać lokalną kuchnię  – w barach tapas skosztować pysznego churros z gorącą czekoladą, czy wykąpać  się w  orzeźwiającym morzu. Oprócz regionalnych przysmaków można było podziwiać zabytki miasta. Jednymi z  najpiękniejszych była Alcazaba oraz Zamek Gibralfaro. Młodzież na jednej z wycieczek mogła  odwiedzić tropikalny ogród Paseo del Parque, na terenie którego rośnie ponad dwa tysiące gatunków roślin z całego świata. Spacerując ulicami Malagi nie sposób było pominąć Muzeum Picasa. Świetną okazją  zapoznania się z kulturą, zwyczajami i językiem były  całodniowe wycieczki do białych miasteczek Cordoby i Rondy.  Miasteczka te są do siebie niezwykle podobne. Sposób budowy białych miast jest andaluzyjska tradycją. Odwiedzając te miejsca ma się wrażenie jakby czas zatrzymał się w miejscu. Zarówno młodzież jak i nauczyciele mogli przekonać się, że Hiszpanie są ludźmi otwartymi i towarzyskimi, uwielbiają celebrować każdą wolną chwilę.

Czas spędzony w Maladze dzięki projektowi „Mobilność kluczem do sukcesu” realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus + pozwolił wszystkim stażystom, zarówno starszym jak i młodszym, przede wszystkim dokształcić się zawodowo, poszerzyć wiedzę o świecie i świetnie się bawić.

 

 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.