589 wyświetleń
Przejdź do forum

MOTYL – drużyna na medal

19 czerwca 2021 09:57, autor: mosir.stalowawola.pl
W minioną sobotę tj. 12 czerwca w Mielcu odbyła się druga runda zawodów z cyklu Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat. Młodzi pływacy ze Stalowej Woli zajęli tam 3 miejsce. Była to nagroda za miesiące ciężkiej pracy na sali i na basenie. Mimo licznych obostrzeń w kraju udało się zrealizować plany treningowe na miejskich obiektach. Na 36 startów indywidualnych, aż 33 zakończyły się poprawieniem rekordów życiowych . Największy progres wyników wystąpił u Agaty Kozak co zaowocowało zdobyciem dwóch brązowych medali w startach indywidualnych na dystansach 100 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem klasycznym. Ponadto Agata była tuż za podium (4 miejsce) na 400 metrów stylem dowolnym. Medale dla Motyla zdobywali również: Kamil Blacha  zdobył 3 brązowe medale na dystansach: 100 metrów stylem dowolnym oraz 100 i 200 metrów stylem grzbietowym, Szymon Sacharczuk w stylu motylkowym (100 metrów) wywalczył brązowy medal oraz na 400 metrów stylem dowolnym również zdobył 3 miejsce. Na koniec każdego bloku odbywały się wyścigi sztafetowe. W porannej sesji odbywały się wyścigi na dystansie 4×50 metrów stylem zmiennym. Nasza sztafeta w składzie: Kamil Blacha (styl grzbietowy), Paulina Latawiec (s. klasyczny), Agata Kozak (s. motylkowy) oraz Szymon Sacharczuk (dowolny) po emocjonującej walce zdobyła brązowy medal minimalnie wyprzedzając sztafetę z Delina Tarnobrzeg. Jeszcze więcej emocji dostarczyły sztafety w stylu dowolnym, które rozgrywane były w sesji popołudniowej. Sztafeta w stylu dowolnym również miała ten sam skład co sztafeta zmienna i również wywalczyła brązowy medal. Jako, że zawody miały charakter drużynowy warto tutaj wymienić także te zawodniczki i tych zawodników, którzy dołożyli „cegiełkę” do tego pucharu bez których zdobycie go byłoby niemożliwe: Kamil Bednarz, Julia Kalamarz, Natalia Kułaga, Paulina Latawiec, Amelia Paleń, Jakub Rycąbel.