obecnie
24° C
jutro
24° C
Czy powinny wrócić niedziele handlowe?


Ostatnio na forum

 • Neurologia
  58 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Odzież do biegania
  116 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zawód OZE
  483 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dobry ortodonta?
  944 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na biznes
  1319 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Sprzątanie po zmarłych
  349 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Usługi malowania wnętrz w Sta…
  449 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Dzień Wojska Polskiego w Stalowej Woli

16 sierpnia 2015 10:58, autor: zomo

15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego w Stalowej Woli, z tej okazji na mieszkańców Stalowej Woli czekały uroczystości wojskowe.

Uroczysta msza święta za ojczyznę z udziałem Kompanii Honorowej oraz pocztu sztandarowego Garnizonu Nisko rozpoczęła się o godzinie 18:00 w bazylice mniejszej pw. Matki Bożej Królowej Polski.

W Święto Wojska Polskiego na mieszkańców Stalowej Woli czekała miejska gra rowerowa, podczas której przypomnimy mało znane wydarzenie, bezpośrednio nie związane z polem walki, ale jakże ważne dla żołnierskiego ducha i serca. 15 sierpnia 1944 roku z okazji Święta Żołnierza z inicjatywy powstańców warszawskich zorganizowano Konkurs Poetycki. Należało na niego nadesłać teksty o aktualnej powstańczej treści. Było ich zaskakująco dużo, co jest dowodem hartu ducha żołnierzy Powstania Warszawskiego. Nagrodą było to, czego wtedy brakowało najbardziej – broń.

W stalowowolskich zakątkach miasta, które nie zmieniły się od 70 lat i pozostają niemymi świadkami tamtych czasów, znajdą się kartki z wierszami nadesłanymi na ten niezwykły konkurs.
Na stanowiskach czuwali stalowowolscy harcerze.

Po zakończeniu gry w Letniej czytelni odbyło się spotkanie z Dionizym Garbaczem – autorem książki „Brunatne lata – Stalowa Wola okres wojny i okupacji” (Wydawnictwo Sztafeta). Książka posłużyła do opracowania scenariusza rowerowej gry miejskiej „Was za wzór biorąc…”.

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.