588 wyświetleń
Przejdź do forum

Zwycięstwo z Siarką! Decydowały rzuty karne!

5 maja 2021 19:46, autor: stal1938.pl

Piłkarze Stali Stalowa Wola rozegrali z Siarką Tarnobrzeg finałowe spotkanie o Puchar Polski Podokręgu Stalowa Wola. Ten mecz po rzutach karnych zakończył się zwycięstwem zielono-czarnych! Bohaterem „Stalówki” został Tomasz Wietecha!

Kilka dni temu „Stalówka” podejmowała Siarkę Tarnobrzeg w meczu III ligi grupy IV. Zielono-czarni tę potyczkę wygrali 4:0. Teraz nasi piłkarze z lokalnym rywalem zmierzyli się w finałowym spotkaniu o Puchar Polski Podokręgu Stalowa Wola.

Zielono-czarni mecz rozpoczęli z impetem i już w 4. minucie Aleksander Drobot umieścił piłkę w bramce Siarki. Sędzia odgwizdał jednak spalonego i ten gol nie został uznany. W dalszym etapie meczu Stal przeważała, a Siarka dobrze broniła dostępu do własnej bramki. „Stalówce” brakowało dobrych okazji strzeleckich.

Taka wyklarowała się w 36. minucie. Po szybkiej kontrze Stali w pole karne Siarki wpadł Drobot, lecz po jego strzale piłka przeleciała obok bramki gości. To była ładna, szybka akcja zielono-czarnych.

Na początku drugiej połowy również poważnie zapachniało golem dla Stali! Siarkę przed stratą bramki uratował jednak słupek. W 62. minucie to jednak drużyna z Tarnobrzega mogła objąć prowadzenie. Sędzia odgwizdał bowiem rzut karny dla naszych rywali. Do piłki poszedł Bartosz Sulkowski, ale Stal ma w bramce Tomasza Wietechę! Nasz bramkarz obronił „jedenastkę”!

Chwilę później „Balon” znów pokazał swoje umiejętności. Tym razem wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem Siarki. To były minuty, w których Siarka stwarzała sobie groźnie sytuacje. Wietecha spisywał się jednak znakomicie.

Ostatecznie jednak regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydował konkurs rzutów karnych. Ten był niesamowicie emocjonujący, ale górą w nich okazała się „Stalówka”! Decydujący rzut karny obronił bohater meczu, Tomasz Wietecha.

Składy:

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz, Khorolskyi, Zięba, Sobotka, Drobot (86′ Wojtak), Mistrzyk, Wiktoruk, Jopek, Mroziński, Płonka (57′ El Bouh).

Siarka Tarnobrzeg (skład wyjściowy): Pietryga – Janeczko, Szołtys, Duda, Kowalik, Sulkowski, Józefiak, Bierzało, Gajewski, Tabor, Rogala.

Żółte kartki: Khorolskyi, Wietecha, Wiktoruk, Waszkiewicz – Janeczko, Rogala, Bierzało, Gajewski.

Sędzia: Sebastian Godek (Rzeszów).

Zwycięzca finałowego spotkania o Puchar Polski Podokręgu Stalowa Wola w półfinale wojewódzkim zmierzy się ze zwycięzcą finałowego spotkania o Puchar Polski Okręgu Krosno. Wygrany tej potyczki zagra w finale wojewódzkim.

W drugim półfinałowym spotkaniu rywalizować będą zwycięzca meczu na szczeblu OZPN Jarosław ze zwycięzcą meczu na szczeblu POZPN Rzeszów / Dębica.