obecnie
20° C
jutro
22° C
Czy Polska wyjdzie z grupy podczas EURO 2024?


Ostatnio na forum

 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  42 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  87 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  1894 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  91 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  141 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  156 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zdrowa żywność
  933 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Rozbudowa PSP 11 z dużym dofinansowaniem

1 kwietnia 2021 08:04, autor: stalowawola.pl

3,8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymał samorząd Stalowej Woli na rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11. Informację o rządowym wsparciu odebrał dziś Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta. To kolejne dofinansowanie w ramach Funduszu po 15 mln na budowę hospicjum. Łącznie Stalowa Wola otrzymała blisko 19 mln zł. 

– Pragnę podziękować Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za Rządowy Program Inicjatyw Lokalnych. Jest to najlepsza propozycja na to jak przeciwdziałać skutkom kryzysu w samorządzie: z jednej strony nie zatrzymując inwestycji, a z drugiej strony inicjując nowe inwestycje w naszych samorządach. Dziękuję za przyznanie kolejnych środków na rzecz Stalowej Woli – mówił podczas konferencji prasowej Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. 

W ramach rozbudowy PSP nr 11 powstanie wydzielone skrzydło dla klas 1-3 i oddziału przedszkolnego grupy „0”. – Dobudowana część pozwoli przenieść nauczanie najmłodszych uczniów i stworzyć więcej przestrzeni dla Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Stworzy to obu szkołom możliwości do rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów. – poinformował prezydent Lucjusz Nadbereżny. – Bardzo dziękuję Senator RP Janinie Sagatowskiej oraz posłowi i ministrowi Rafałowi Weberowi. To dla nas samorządowców niesamowita pomoc, że mamy skutecznych parlamentarzystów, którzy działają wspólnie z nami i wsłuchują się w nasz głos – dodał włodarz Stalowej Woli. 

W ramach rozbudowy PSP 11 powstanie obiekt wolnostojący, o powierzchni ok. 1550m2, podpiwniczony, w kształcie prostokąta z półokrągłą ścianą. Będzie on “przyklejony” do istniejącej małej sali gimnastycznej i skrzydła szkoły podstawowej. Forma bryły budynku będzie nowoczesna, wkomponowana w otoczenie, z nietypowymi rozwiązaniami funkcjonalnymi dostosowanymi do potrzeb integracji. 

Budynek będzie posiadał trzy poziomy. Na parterze znajdą się dwie sale lekcyjne, sale dla przedszkolaków z przeszklonymi ścianami od strony korytarza oraz z wydzielonymi WC, gabinety, pokój nauczycielski i dyżurka. Piętro wyżej zlokalizowanych będzie 6 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt i tablice interaktywne, po ok. 40 m2 każda, toalety dla dziewcząt, chłopców i niepełnosprawnych oraz duża świetlica szkolna o powierzchni około 80 m2. 

W dobudówce, oprócz sal zajęć pojawią się także wszelkie potrzebne pomieszczenia techniczne oraz szatnie (poziom -1). W całym budynku wejścia i drzwi zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z poziomu szatni i piwnic funkcjonować będzie wewnętrzna winda, a przy schodach podjazdy.  

Obiekt wyposażony będzie w wentylację mechaniczną, a wszystkie instalacje będą starannie pochowane w strefach podsufitowych. W części pomieszczeń znajdzie się ogrzewanie podłogowe. Do budynku prowadzić będzie bezpośredni wjazd z ulicy. 

Planowo ogłoszenie przetargu na realizację tej inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj” powinno odbyć się w czerwcu tego roku, a podpisanie umowy w sierpniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze prace rozpoczną się początkiem 2022 roku. Uczniowie do nowych ław powinni zawitać wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024. 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.