obecnie
20° C
jutro
22° C
Czy Polska wyjdzie z grupy podczas EURO 2024?


Ostatnio na forum

 • Rzetelna agencja nieruchomośc…
  42 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Czy warto i jak zastrzec swój…
  87 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Dr Trafidło prośba o opinie
  1894 wyświetleń
  3 odpowiedzi
 • Perfumy damskie - jak wybiera…
  91 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Przedłużenie włosów
  141 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Pomysł na studia
  156 wyświetleń
  0 odpowiedzi
 • Zdrowa żywność
  933 wyświetleń
  0 odpowiedzi
Przejdź do forum

Lekcje on-line "Stop hejtowi" z niżańską policją

6 marca 2021 10:31, autor: podkarpacka.policja.gov.pl

Uczniowie klas VII i VIII szkoły w Zarzeczu mieli możliwość zdalnie uczestniczyć w spotkaniu z sierż. Katarzyna Pracało - profilaktykiem niżańskiej komendy. Lekcje on-line prowadzone były w formie panelu edukacyjnego z zakresu bezpiecznego użytkowania technologii informacyjno-komputerowych i cyberprzemocy

Spotkania miały za zadanie przybliżenie zagrożeń, pojawiających się w Internecie. Policjantka przedstawiła uczniom zjawisko cyberprzemocy, przestępczości internetowej, zasad zachowania bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z komputera i sieci internetowej. Funkcjonariuszka poruszała również kwestię odpowiedzialności prawnej, którą ponoszą osoby dopuszczające się przestępstw w sieci. 

Omówiła czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy spotka się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób w Internecie mogą dotknąć każdego.

Ideą spotkania z młodzieżą było nie tylko wskazywanie, jakie czyny mogą stanowić przestępstwo i za jakie zachowania może grozić odpowiedzialność prawna, ale przede wszystkim, w jaki sposób chronić się przed nimi, jak chronić siebie i swoją prywatność przed internetowymi przestępcami.

W trakcie zajęć uczniowie zainteresowani byli specyfiką pracy w policji. Wypytywali się o zasady przyjęcia w szeregi policyjne i przebieg szkolenia. Ciekawi byli czym zajmuje się policja poza wykroczeniami drogowym.  

 

Komentarze czytelników (0)
Do tej zawartości nie ma jeszcze komentarzy.