513 wyświetleń
Przejdź do forum

Baraż o CLJ U-15: Wielkie emocje i remis „Stalówki”

15 listopada 2020 14:11, autor: stal1938.pl

W walce o Centralną Ligę Juniorów U-15 (CLJ U-15) młodzi zawodnicy „Stalówki” rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z Unii Tarnów. W dwumeczu, po dwóch zremisowanych spotkaniach, lepsi okazali się piłkarze z Tarnowa.

Po wygraniu Ligi Podkarpackiej trampkarze starsi w dwumeczu barażowym rywalizowali ze zwycięzcą ligi małopolskiej – Unią Tarnów. Pierwsze spotkanie, rozegrane w środę 11 listopada w Tarnowie, zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla zielono-czarnych strzelili Cyprian Pchełka i Kamil Bąk.

W niedzielę 15 listopada zawodnicy prowadzeni przez Michała Czubata rozegrali rewanżową potyczkę. Zielono-czarni prowadzenie w meczu objęli w 15. minucie. Cudowną akcją popisał się Bartosz Pioterczak, który zakończył ją fantastycznym uderzeniem zza pola karnego! Chwilę później Unię przed stratą drugiego gola uratowała poprzeczka. W 18. minucie był już jednak 2:0 dla Stali!

Tym razem po prostopadłym podaniu Cypriana Pchełki Bartosz Pioterczak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem! Do końca pierwszej połowy Stal kontrolowała wydarzenia na boisku.  Podkreślić trzeba też, że w naszym polu karnym bezbłędny był Gabriel Zygmunt, bramkarz „Stalówki”.

W drugiej części meczu goście śmielej ruszyli do ataku, a pod bramką zielono-czarnych robiło się coraz groźniej. Unia przejęła inicjatywę na boisku, a w 54. minucie strzeliła pierwszego gola. Wtedy to Szymon Zbierzkowski wykorzystał rzut karny. Chwilę później ten sam piłkarz po raz drugi pokonał naszego bramkarza i doprowadził do remisu 2:2.

Po stracie dwóch goli Stal starała się szybko odpowiedzieć rywalowi. Po jednej z akcji Bartosz Pioterczak wpadł w pole karne Unii, lecz po jego uderzeniu piłka trafiła tylko w boczną siatkę drużyny z Tarnowa. Później uderzenie Cypriana Pchełki znakomicie obronił bramkarz „Jaskółek”. W końcówce Stal zacięcie dążyła do strzelenia decydującego gola. W regulaminowym czasie gry był jednak remis. Czekała nad dogrywka!

W 86. minucie Stal znów objęła prowadzenie w tym meczu po tym, jak Kamil Bąk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Unii. Niestety piłkarze z Tarnowa pod koniec pierwszej części dodatkowego czasu gry znów doprowadzili do remisu. W tym momencie stało się jasne, że zielono-czarni koniecznie potrzebują strzelić przynajmniej jeszcze jedną bramkę.

W drugiej części dogrywki zielono-czarni ambitnie walczyli o kolejnego gola. Na jego strzelenie zabrakło nam już jednak czasu. To spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a taki wynik premiował drużynę Unii Tarnów. Naszym piłkarzom dziękujemy za walkę i ogromne emocje, jakich nam dostarczyli.