588 wyświetleń
Przejdź do forum

Dwa gole „Fidzia”. „Stalówka” lepsza od rywala

19 października 2020 17:28, autor: stal1938.pl

W sobotę 17 października w meczu 15. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się ze Stalą Kraśnik. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

Sobotnie spotkanie odbywało się bez udziału publiczności. W porównaniu do ostatniego, przegranego 2:3 meczu z Jutrzenką Giebułtów, Szymon Szydełko zdecydował się na kilka zmian w składzie.

Nasza drużyna od początku potyczki uzyskała przewagę, którą udokumentowała już w 6. minucie. Przed bramkę Stali Kraśnik dograł Piotr Zmorzyński, a sytuację wykończył Michał Fidziukiewicz.

W kolejnych minutach zielono-czarni kontrolowali losy tego spotkania, a rywala trzymali daleko od naszej bramki. Od 20. minuty „Stalówka” prowadziła już 2:0. Ładną akcję duetu Piotr Mroziński – Michał Fidziukiewicz wykończył ten drugi.

Piłkarze z Kraśnika pierwszą naprawdę dobrą okazję wypracowali sobie w 30. minucie meczu. W polu karnym Stali niecelnie uderzył jednak Kacper Nastałek.

Po przerwie sytuacja na boisku zbytnio nie uległa zmianie. Zdecydowanie częściej przy piłce byli nasi piłkarze, którzy szukali okazji na kolejnego gola. Brakowało nam jednak dobrej okazji strzeleckiej. Drużyna Stali Kraśnik natomiast niezbyt często niepokoiła naszego bramkarza

Kolejne minuty mijały, a wynik ustalony w pierwszej połowie nie ulegał zmianie.I nie uległ już do ostatniego gwizdka arbitra. W sobotę zielono-czarni pokonali 2:0 Stal Kraśnik i do swojego dorobku mogą dopisać trzy punkty.

Stal Stalowa Wola – Stal Kraśnik 2:0 (2:0)

1:0 – Michał Fidziukiewicz 6′

1:0 – Michał Fidziukiewicz 20′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Korziewicz – Waszkiewicz, Hudzik, Witasik – Szifer, Wiktoruk (83′ Mistrzyk), Stelmach, Khorolskyi, Zmorzyński (73′ Sobotka) – Mroziński, Fidziukiewicz (90 +1′ Ziółkowski).

Stal Kraśnik: Borusiński – Pacocha, Dyszy, Gajewski (45′ Romera), Bartoś, Michalak, Wolski (58′ Cybula), Nastałek (58′ Cygan), Tadrowski, Zawierucha, Czelej (67′ Skrzyński).

Żółte kartki: Zawierucha, Cygan.

Sędzia: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).