2 odpowiedzi
Przejdź do forum

Zwycięstwo w Dębicy! Świetna końcówka „Stalówki”!

13 września 2020 10:06, autor: stal1938.pl

W meczu 10. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wisłoką w Dębicy. Zielono-czarni to spotkanie wygrali 2:0 (0:0).

Po ostatniej porażce z Chełmianką Chełm mecz z Wisłoką Dębica był bardzo ważny dla zielono-czarnych. „Stalówka” sobotnią potyczkę rozpoczęła dobrze, bo już w 8.minucie dobrą okazję miał Michał Fidziukiewicz. W ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił jeden z zawodników gospodarzy.

Po około kwadransie gry groźniej zaatakowała Wisłoka. Najpierw w bramce Stali dobrze spisał się Maciej Siudak, a później skutecznie w defensywie interweniował Piotr Witasik. Na te akcje drużyny z Dębicy odpowiedział Szymon Jopek, który postraszył gospodarzy uderzeniem z dystansu.

W kolejnych minutach gra się wyrównała, a zielono-czarni znów groźniej zaatakowali pod koniec pierwszej połowy. Dobrej okazji nie wykorzystał jednak Michał Fidziukiewicz.

Od początku drugiej połowy gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 64. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Mistrzyk, lecz po tym strzale piłka nie wpadła do bramki Wisłoki. Chwilą później bardzo dobrą okazję mieli gospodarze, lecz niecelnie strzelał Tomasz Palonek.

Gdy wydawało się, że to spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, to końcówka potyczki zdecydowanie należała do „Stalówki”! Najpierw w 88. minucie piłkę do bramki gospodarzy skierował Piotr Witasik, a chwilę później rzut karny wykorzystał Fidziukiewicz. Zielono-czarni ten ważny mecz wygrali 2:0!

Wisłoka Dębica – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:0)

0:1 – Witasik 88′

0:2 – Fidziukiewicz (k.) 90′

Składy:

Wisłoka Dębica: Libera – Król (89′ Pawlak), Cabała, Remut, Sojda (89′ Siedlik), Fedan (78′ Wrzosek), Prokop, Łanucha, Rębisz (78′ Kamiński), Lubera (55′ Zygmunt), Palonek.

Stal Stalowa Wola: Siudak – Jarosz, Witasik, Mroziński, Zięba, Jopek, Stelmach, Zmorzyński (72′ Waszkiewicz), Surmiak (90 +1′ Stępniowski), Khorolskyi (61′ Mistrzyk), Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Fedan, Palonek – Khorolskyi, Witasik.

Sędzia: Jakub Moskal (Kielce).