579 wyświetleń
Przejdź do forum

Stalówka za słaba na III ligę! Kolejna porażka!

9 września 2020 22:39, autor: stal1938.pl

W meczu 9. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Chełmianką Chełm. Zielono-czarni to spotkanie przegrali 0:1.

Pierwsze minuty środowego spotkania to sporo gry w środkowej strefie boiska. Oba zespoły wyraźnie badały swoje możliwości. Częściej przy piłce byli jednak zielono-czarni, którzy w 15. minucie poważniej zagrozili bramce Chełmianki. Na uderzenie zdecydował się Michał Zięba, lecz ten strzał obronił bramkarz gości.

W kolejnych minutach nasza drużyna prowadziła grę i rozgrywała piłkę na połowie Chełmianki. Goście jednak dobrze bronili dostępu do własnej bramki. Musieliśmy też jednak być czujni w defensywie. W 25. minucie znakomitą okazję miał Krystian Wójcik, ale jego strzał z kilkunastu metrów był niecelny. Dziesięć minut później z dobrej strony pokazał się Maciej Siudak, który dobrze obronił groźne uderzenie Michała Grądza. W odpowiedzi tuż przed końcem pierwszej połowy na bramkę gości z dystansu niecelnie strzelał Volodymyr Khorolskyi.

Stal po kilku minutach drugiej odsłony potyczki śmielej ruszyła do ataku. Zielono-czarni szukali dośrodkowań w pole karne Chełmianki, lecz brakowało nam wykończenia akcji – tak, jak w 57. minucie, kiedy to po dobrej akcji „Stalówki” w bramkarza gości strzelił Rafał Surmiak.

Kolejne minuty mijały, a cały czas utrzymywał się bezbramkowy wynik. W 72. minucie to jednak goście strzelili bramkę. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Oleksii Prytuliak, a futbolówka wpadła do naszej siatki. Chełmianka objęła prowadzenie 1:0 i nie oddała go już do końca spotkania. „Stalówka” środowy mecz przegrała 0:1.

Stal Stalowa Wola – Chełmianka Chełm 0:1 (0:0)

0:1 – Oleksii Prytuliak 72′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Siudak – Jarosz, Witasik, Khorolskyi, Zięba (77′ Waszkiewicz), Jopek (72′ Wojtak), Stelmach (61′ Stępniowski), Zmorzyński, Surmiak (71′ Świerad), Mroziński, Fidziukiewicz.

Chełmianka Chełm: Ciołek – Brzozowski, Myśliwiecki (61′ Skoczylas), Wójcik (81′ Dąbrowski), Grądz (90′ Adamski), Wołos, Bonin, Kotowicz, Brzyski, Prytuliak (90′ Bednara), Maliszewski.

Żółte kartki: Maliszewski – Surmiak, Witasik.

Sędzia: Paweł Bogdan (Małopolski ZPN).