397 wyświetleń
Przejdź do forum

Zwycięstwo w Grudziądzu!

6 maja 2024 09:19, autor: stal1938.pl
Stal Stalowa Wola po trzech remisach z rzędu wreszcie sięgnęła po komplet oczek. Zielono-czarni wygrali na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem Olimpią Grudziądz 3:1.

Stal od pierwszych minut posiadała inicjatywę na boisku w Grudziądzu, lecz to rywale oddali pierwsze uderzenia na naszą bramkę. Minimalnie niecelnie uderzali Kacper Rychert oraz Igor Maruszak. W 20. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego z główki do bramki rywali trafił Kacper Chełmecki. Piłka po jego uderzeniu trafiła jeszcze w jednego z obrońców Olimpii. Zielono-czarni po tym trafieniu cofnęli się nieco, lecz gospodarze nie zagrozili naszej bramce. Stal skupiała się głównie na grze z kontry.

Po zmianie stron wreszcie było więcej emocji. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i mocniej zaatakowali. W ciągu kilku minut zrobiło się bardzo gorąco w polu karnym Stalówki, lecz bramka nie padła. Po kwadransie gry w drugiej części spotkania groźnie z dystansu uderzył Oskar Sikorski, a futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W odpowiedzi Jakub Kowalski ładnie uderzył z rzutu wolnego, a jeszcze lepszą interwencją popisał się Kacper Górski. Po chwili golkiper Olimpii już się nie popisał i źle interweniował a okazję wykorzystał Arkadiusz Ziarko pakując piłkę do bramki.

Olimpia po tym trafieniu zamknęła nasz zespół na swojej połowie, naciskała i w 81. minucie zdobyła kontaktowego gola. Akcję gospodarzy celnym strzałem zamknął Ivan Tsiupa. Ekipa z Grudziądza próbowała wywalczyć chociażby jedno oczko, odkryła się i w doliczonym czasie gry po kontrze po raz trzeci bramkarza gospodarzy pokonał Olivier Sukiennicki i zielono-czarni po serii remisów Stalówka sięgnęła po komplet oczek.

Olimpia Grudziądz – Stal Stalowa Wola 1:3 (0:1)
0:1 – Chełmecki 20’
0:2 – Ziarko 64’
1:2 – Tsiupa 81’
1:3 – Sukiennicki 90’+1

Olimpia: Górski – Maruszak (46’ Rabet), Kostkowski, Sikorski, Czarnowski (68’ Chernii), Krocz, Zbiciak, Rychert, Frelek (68’ Yampol), Kobryń, Tsiupa.

Stal: Smyłek – Kowalski (87 Banach), Oko, Furtak, Urban, Ziarko, Mydlarz, Sukiennicki, Pioterczak (59’ Górski), Chełmecki (83’ Wojtak), Strózik.

Żółte kartki: Kostkowski, Frelek (Olimpia) oraz Pioterczak (Stal).